Tozsoran Tozsoran Xiaomi Tozsoran - Baxış

xiaomi tozsoran

Jetsons'tan bir uşaqlıq hekayəsini xatırlayıram, bu bazar günü səhər Polşa televiziyasında uçdu. O, qəhrəmanların ev işləri üçün kömək etdikləri bir gerçək dünya təqdim etdi. Avtomobilin yerinə çamadanı təşkil edən "təyyarə" var idi. Yirmi ildən sonra biz çamadanı hazırlayan heç bir təyyarə yox, amma iş yavaş-yavaş həyatımıza girməyə başlayır. Bütün mövcud robotlar bizi hər cür fəaliyyətdən azad etmir, amma bəzi vəzifələr vakuum kimi ola bilər. Xoşladığım Çin istehsalçısı - Xiaomi ağıllı tozsoran, Xiaomi Vacuum Cleaner təklif edir. Bunun üzərində min zlotys üzərində xərcləmək lazımdır? Bu mənzildə təmizlik olmağa kömək edəcəkmi?

Niyə seçdim? Xiaomi Tozsoranıvə başqa deyil? Mənim üçün ən əhəmiyyətli şey mənə yalnız proqram Me Home Mən tozsoran məsələn digər cihazlar qoşula bilər, çünki imkan verir bir proqram, bütün məhsulları Xiaomi istəyir ki. həyəcan əlavə və ya masa üstü telefon qısa set isə Smart Switches ev tozsoran yandırmaq və bir klik ilə tozsoran açın. bazar onların xidmət və onların cüzdan ehtiyaclarından asılı olaraq fərqli bir qiymət intervalında yalnız bir səfeh samojeżdżących tozsoranlar edir. Vacuum Series iLife ucuz və. IRobot Roomba bahalı. Mən qiymət min zł (Polşa qiymət) 1,8 üçün, bu tozsoran hətta 4,5 min zł onun top-pilləli versiyası daha bahalı ROOMBY həllər yaxın hesab edirəm ki, mənə görə daha yaxşıdır ki, tarama və təmizlənməsi, kəşfiyyat üçün istifadə həlli, çünki (?! ) ən yüksək səviyyədədir. Xiaomi, pilləkənlərdən və ya digər səthlərdən düşməyəcək qədər kənar sensörlərə sahibdir. 12 quraşdırılmış müxtəlif sensorlar vardır.

xiaomi tozsoran

Lazer məsafəsi Sensor (LDS) otağı xəritəsi etmək üçün otaq 360-də saniyə saniyədə 1800 dəfə tarar. Four prosessorları (Cortex-A7 1,2GHz) real vaxt cihaz və Slam (Sinxron Lokallaşdırma və Xəritəçəkmə) alqoritmi həyata keçirilməsi istifadə hərəkətlərini təqib Xiaomi otaq təmizlənməsi üçün ən səmərəli yol hesablayır tozsoran edir.

Tozsoran Xiaomi mənə bir əvəz kartonda gəldi, heç bir şeyin ortasında yox idi. Set bir tozsoran, bazası, təmizləyici qurğu - kiçik bir ağ obyekt və Çində əl və plug adapterdir.

Xiaomi elektrik süpürgesi bir HEPA filtresine malikdir. yüksək effektli hava hissəcikləri filtri.

xiaomi tozsoran
Docking stansiyası

Wymiary odkurzacza:
Szerokość 34,5 cm
Wysokość 9,5 cm

Parametry:
XCHARX ssanie, zamiatanie XCHARX moc ssania (PA): 1800pa
– własne ładowanie,
XCHARX czas pracy: około 2,5h,
XCHARX typ baterii: Li-ion 5200mAh,
XCHARX waga produktu: 3,8kg.
XCHARX Głośność pracy około 65 dB.

Odkurzacz po usunięciu kilku kartek z instrukcją był gotowy do pracy. Jedna była przy włączniku a druga przy pojemniku na brud. Przystępujemy do parowania. Włączamy aplikację Mi Home. Teraz na górnej obudowie odkurzacza wciskamy przycisk włączenia i czekamy, aż w aplikacji ukaże nowy produkt. Po chwili jest już dodany na naszą listę produktów. I tu niedogodność. Aplikacja odkurzacza jest po chińsku ale jest na to sposób aby była w języku angielskim. Trzeba posiadać ROOT w telefonie i podmienić plik 5370.apk. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o komentarz a wtedy opiszę sposób podmiany pliku.

Po włączeniu w aplikacji wyskakuje informacja o aktualizacji – czerwona kropka tak jak przy innych aktualizacjach produktów Xiaomi w Mi Home. Uwaga – aktualizację przeprowadzamy i możemy ją wykonać tylko i wyłącznie w podłączonej bazie do prądu a w niej nasz odkurzacz – ja poświęciłem trochę czasu aż na to wpadłem po za „Chiny” nie chciał się zaktualizować, pomógł mi wtedy Google Tłumacz w wersji nasłuchu.

Tak wygląda główny pulpit po włączeniu aplikacji odkurzacz  – tu akurat już po pracy odkurzacza – mapa. Jest ukazywana na bieżąco – odkurzacz Xiaomi nie wrzuca jej do pamięci, za każdym razem tworzy ją na nowo.

U siebie dodałem tłumaczenie na język angielski. Jeżeli posiadasz w języku chińskim, możesz podejrzeć do czego jest dany przycisk.

Na niebieskim tle od lewej są informacje:

 • ilość metrów posprzątanych,
 • stan baterii,
 • czas pracy

Poniżej na  dole od lewej są dostępne następujące opcje :

 • CHARGE – jeśli podświetlony to wymuszamy nim powrót do bazy,
 • CLEAN – sprzątamy,
 • STANDARD, MUTE, FULL POWER – opcje pracyodkurzacza

U góry trzy kropki to ustawienia, a w nich:

 • określenie godzin pracy,
 • opcja pracy aby nie pracował w określonych godzinach,
 • Ekstra prędkość pracy,
 • Powiadomienia – one są w języku chińskim nawet gdy mamy aplikację w EN,
 • historia ładowania,
 • status zużycia części,
 • pilot !!!! – tak działa ale tylko jeśli jesteśmy w obrębie wifi domowego – ale jako kelner podający drinki się sprawdza – można sterować w przód, w lewo i prawo, dalej opcja Spot – praca w okręgu, Sweep  -zamiatanie i opcja Return – wyłączenie pilota (również strzałka back).
 • instrukcja filmy,
 • ustawienia – nazwa, firmware update, tworzenie skrótu itp.
 • lokalizacja robota – krzyczy po chińsku !!!
Mi Home Vacuum Cleaner
Instrukcja
Mi Home Vacuum Cleaner
Status zużycia części
Mi Home Vacuum Cleaner
Historia sprzątań
Mi Home Vacuum Cleaner
Ekstra prędkość pracy
Mi Home Vacuum Cleaner
Opcja – nie przedzkadzać
Mi Home Vacuum Cleaner
Godziny pracy
Mi Home Vacuum Cleaner
Pilot
Mi Home Vacuum Cleaner
Bildirişlər

W pierwszym dniu pracy napotkałem na problemy w pracy – takie jak zaplątanie, brudne szczotki, nie możność pracy. Załączam zdjęcia w EN aby ukazać jak to się komuś przytrafi i co one oznaczają.

Robot wjeżdża na dywany. Mam wysoki z włosami w kolorze brązowo ciemnym i ecru – nie ma z nim problemu. Na moim dywanie nawet gdy nie ma siły wjechać na jedną cześć dywanu aby go odkurzyć to objeżdża go z innej strony i próbuje do skutku dotrzeć do miejsca z którym miał problem.

Użytkownicy odkurzacza zgłaszają że nie chce odkurzać na czarnych dywanach, czarnego nie posiadam i niestety nie mogłem tego sprawdzić. Pamiętajmy że przenosząc odkurzacz do innego pokoju sam już nie wróci do bazy, ponieważ od nowa skanuje przestrzeń do sprzątania nie rozpoznając już lokalizacji bazy.

U mnie największy test sprzątania odbył się łącznie na 120 -140 metrach (11 pomieszczeń) i pod koniec przy 19% baterii musiałem go podłączyć do bazy ponieważ nie chciał pracować. Był to test długości pracy ponieważ przenosiłem go do pokoi które nie potrzebują sprzątania regularnego co kilka dni. Normalnie bateria starczy na 50 XCHARX 80 metrów w zależności w jakim trybie będzie pracował.

Bazę  odkurzacza ustawiamy w takim miejscu aby odkurzacz miał do niej łatwy dostęp. Ja
chciałem go ustawić w rogu pokoju obok firan ale okazało się że firana to dla niego problem ponieważ chciał ją omijać i nie znajdował bazy a ciekawostką jest to że z  samym odkurzaniem w tym miejscu gdzie są firany nie ma problemu.

Znalazłem mu miejsce pod szafką.Odkurzacz Xiaomi potrzebuje około 10 XCHARX 15 cm na boki aby mógł się XCHARXpokręcićXCHARX i zeskanować otoczenie. Zakupiłem również Wirtualną Ścianę od Xiaomi a to dlatego że pod szafką na dekoder i inne sprzęty mam wiele kabli i za każdym razem jak tam sprzątał to się plątał. Koszt Ściany to około 45 zł w polsce. Z Chin cena około 15-20 USD. Jest to taśma magnetyczna 2 metrowa, dosyć ciężka, możliwa do cięcia na mniejsze kawałki. Wraz z nią dostajemy 3 taśmy dwustronne do jej podklejenia. U mnie się sprawdza. Odkurzacz omija to miejsce. Zdjęcie z dywanem.

Teraz najważniejsze, jak odkurzacz radzi sobie ze sprzątaniem. Nie wiedziałem że w domu jest tak wiele brudu. Jest nas 4 osoby i kot. Pojemnik odkurzacza szybko się zapełnia jak i szczotka szybko się brudzi . Wyrzucenie nieczystości to błahostka. Klik i już mamy pojemnik w ręce. Szczotkę czyścimy dołączonym przyrządem. Przedmiot ma nożyk z jednej strony i nim XCHARXtniemyXCHARX włosy i inne zapychacze a z drugiej strony czyścika mamy jakby grzebień którym od dołu do góry usuwamy inne nieczystości znajdujące się na włosach szczotki.


Filmik z pracy:

toplama

Odkurzacz Xiaomi okazał się strzałem w 10. Sprząta bardzo dobrze i tego od niego oczekiwałem. Jest to mój pierwszy odkurzacz ale się nie zawiodłem. Według mnie dobry produkt za dobre pieniądze. Ja kupowałem przez AliExpress za kwotę 335 USD minus zwrot z GA. Niestety odkurzacz nie jest dostępny w Polsce w oficjalne sprzedaży i trzeba kupować poprzez chińskich pośredników. Dodatkowo zakupiłem wymienne akcesoria takie jak Filtr HEPA, szczotki główne i boczne. Komplet 2 x szczotka boczna, 1 x główna, 2 x Filtr Hepa za około 27-30 USD na Aliexpress.